Charakter nadaje życiu smak

powrót

Charakter nadaje życiu smak. Kobiece refleksje i czekoladowe impresje

KOBIECE REFLEKSJE…

Dlaczego charakter nadaje życiu smak? Charakter to jakość, a nie nijakość, działanie a nie pas, ciekawość, a nie obojętność. Charakter rodzi pasję, bez której nie czujemy sensu. Gdybym nie czuła potrzeby tworzenia piękna i zachwytu nad stanem kreatywnym, nie zostałabym projektantem odzieży. To dzięki pasji tworzenia piękna jestem teraz tu, gdzie jestem.
Wierzę, że sztuka poza urodą, może nieść mądrość i zmieniać świat. Dlatego interesuje mnie moda zaangażowana, a jednocześnie przyjazna – dla ludzi, zwierząt i środowiska. Za pomocą mody mogę wypowiedzieć się w ważnych dla mnie kwestiach. Teraz, w 100 –lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety w Polsce, to moda stała się dla mnie narzędziem świętowania tej pięknej rocznicy. Stworzyłam Femi – Shirts, koszulki, manifesty, haftowane dzieła sztuki o tematyce feministycznej. Poczucie satysfakcji, spełnienia, bycia „on a right place” smakuje naprawdę charakternie.

…I CZEKOLADOWE IMPRESJE…

Kiedy byłam dziewczynką, oczywisty był dla mnie fakt, że czekoladki Kasztanki powstają z kasztanów. Miały podobny kształt, kolor i były chrupkie. Nie mogłam tylko zrozumieć, jak owoc zamienia się w czekoladkę. Byłam taka dociekliwa, badawcza i dokładna.

Kiedy byłam nastolatką, szkolne lektury romantyków trafiły na podatny grunt. Stałam się bardziej czująca, wrażliwa, nieprzenikniona. Byłam pełna sprzeczności, a pod delikatną powłoką pulsowało gorące serce. Zupełnie jak w Maladze.

Kiedy jestem kobietą, odkrywam hedonizm – kocham życie, a ono kocha mnie. Lubuję się w celebracji małych przyjemności: pierwszy łyk aromatycznej kawy, zapach świeżej pościeli, odczucie ciepła słońca na twarzy. Mam największy apetyt na świat. Może właśnie dlatego teraz najczęściej sięgam po Tiki Taki?

Historie z charakterem

Poznaj historie które napisało życie.

M-mądra O-otwarta, A-absolutnie najwspanialsza przyjaciółka…

… I-inspirująca K-kreatywna A-absolutnie najwspanialsza przyjaciółka. Poznałyśmy się 26 lat temu na I roku studiów–przyjaźń smakowała wtedy prostym jedzeniem w akademiku i grzańcem w klubie. Potem przyszła dorosła przyjaźń –...

10

Cicha bohaterka

Ma na imię Teresa, jej mąż (mój ojciec) czasem dla żartu mówi do niej „Matka Teresa” bo ciągle jest zapracowana pomaganiem nam – swoim dzieciom. Z wyglądu niepozorna, życie odcisnęło na jej twarzy ślady w postaci wielu drobnych...

14

Kobieta – marynarz

Czy jestem kobietą z charakterem? Po latach zmagań by osiągnąć swój cel uważam, że zdecydowanie jestem. Mając 16 lat, stwierdziłam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia nie istnieją. Mianowicie gdy miałam ów wiek, postanowiłam...

8
Pokaż więcej (29)