Charakter nadaje życiu smak

powrót

Nadaj swojemu życiu nowy smak

Przyznanie się do cechy charakteru, którą lubię w sobie najbardziej zawsze było równoznaczne z byciem nieprzygotowaną i wyrwaną do odpowiedzi. Trzeba było podejść do tablicy i wskazać na mapie konkretne miejsce.

„Człowiek jest jak taka mapa, ma w sobie doliny, góry, słoneczne
i deszczowe rejony.”

Każdy z nas chce coś ukryć lub podkoloryzować historię, miewamy też lepsze i gorsze dni. Ale tylko kilka miejsc jest naszymi ulubionymi. Moim jest TOLERANCJA. Zawsze staram się przejechać palcem po duszy drugiej osoby, poczuć to co ona uczuje, uwierzyć w to co ona wierzy, dostrzec że za wyglądem kryje się doświadczenie i inne życie. Dzięki niej widzę więcej kolorów, poznałam wiele wspaniałych osób, a życie nabrało smaku.
Podczas rocznego wyjazdu na stypendium we Włoszech, moja współlokatorka powiedziała, że jest pięć rzeczy w naszym życiu, które nas zmieniają. Miłość, jedzenie, muzyka, sztuka i porażka. Pierwsze cztery utrzymają nas w dzikości i życiu pełnym pasji. Ale tylko porażka może uczynić nas odważną. Nasze środowisko bardzo często nas ogranicza. Wiele razy moje wybory życiowe były niezrozumiałe dla rodziny i otoczenia, ale podświadomie wiedziałam, że nie mogę odpuścić i dostosować się do ich poglądów. Błądziłam, ponosiłam porażki, ale wreszcie po kilku latach za znakiem równości widzę właściwy wynik.

” Jestem odważna, bo wiem że nie ma przeszkód nie do pokonania.”

Kocham i jestem kochana. Uwielbiam jeść i smakować życie. Dużo podróżuję i niemal zawsze towarzyszy mi przy tym muzyka. Na końcu wypracowałam sobie szczęście jakim jest połączenie pasji z pracą.
Nie osiągnęłabym tego wszystko, gdybym skupiała się na walce ze wszystkimi, a nie z samą sobą. Tolerancja jest początkowym i końcowym punktem na mapie mojej osoby i wynika z niej każda inna cecha mojego charakteru.

Historie z charakterem

Poznaj historie które napisało życie.

M-mądra O-otwarta, A-absolutnie najwspanialsza przyjaciółka…

… I-inspirująca K-kreatywna A-absolutnie najwspanialsza przyjaciółka. Poznałyśmy się 26 lat temu na I roku studiów–przyjaźń smakowała wtedy prostym jedzeniem w akademiku i grzańcem w klubie. Potem przyszła dorosła przyjaźń –...

10

Cicha bohaterka

Ma na imię Teresa, jej mąż (mój ojciec) czasem dla żartu mówi do niej „Matka Teresa” bo ciągle jest zapracowana pomaganiem nam – swoim dzieciom. Z wyglądu niepozorna, życie odcisnęło na jej twarzy ślady w postaci wielu drobnych...

14

Kobieta – marynarz

Czy jestem kobietą z charakterem? Po latach zmagań by osiągnąć swój cel uważam, że zdecydowanie jestem. Mając 16 lat, stwierdziłam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia nie istnieją. Mianowicie gdy miałam ów wiek, postanowiłam...

8
Pokaż więcej (29)