Klęczany: Ciężarówka pełna słodyczy z wizytą w Domu Dziecka

Nie lada niespodzianka spotkała podopiecznych Domu Dziecka w Klęczanach. 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka, placówkę odwiedził Kuba Norek oraz… Wawel Truck.

Ciężarówka Wawel Truck to „mobilna strefa słodkości” popularnego producenta słodyczy – miejsce pełne zabaw, interaktywnych gier i aplikacji, w którym można poznać tajniki produkcji czekolady i dowiedzieć się więcej o jej dobrych składnikach. Podopieczni Domu Dziecka mieli okazję spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych i skomponować miks ulubionych słodyczy.

Skąd pomysł na wizytę w Klęczanach? Fundacja „Wawel z Rodziną” już od 12 lat wspiera domy dziecka. Misją Fundacji jest upowszechnianie postaw i wzorców społecznych, by ludzie chętniej czynili dobro. Do najważniejszych celów organizacji należy wspieranie dzieci, aby mogły łatwiej wejść w dorosłe życie oraz przekonywanie najmłodszych, iż warto realizować swoje pasje.

O tym ostatnim aspekcie wspominał influencer Kuba Norek, który na zaproszenie Fundacji odwiedził placówkę w Klęczanach. Kuba jest jednym z popularniejszych polskich twórców internetowych – na portalu TikTok śledzi go ponad 3 miliony użytkowników.

„1 czerwca to święto każdego dziecka, bardzo więc cieszymy się, iż w tym roku mogliśmy celebrować ten dzień w tak wyjątkowy sposób” – mówi Magdalena Pazgan-Głód, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Klęczanach. „Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!”

Wizyta w Klęczanach to niejedyne działanie Fundacji „Wawel z Rodziną” związane z Dniem Dziecka. Do 10 czerwca trwa konkurs „Dobre Uczynki” dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych opieki całodobowej w całym kraju. Organizatorzy czekają na prace plastyczne i literackie, prezentujące wyobrażenie dziecka na temat dobrych uczynków, które można zrobić dla kogoś lub dla siebie. Do wygrania jest dziesięć zestawów słodyczy – każdy zawierający ponad 25 kilogramów czekolad i cukierków!

#
Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.