O firmie O firmie

Nasza misja

Nasza potrzeba pozytywnego wpływania na świat sprawia, że dążymy do tworzenia naturalnych i innowacyjnych słodyczy dostępnych na co dzień.

Stale doskonalimy nasze produkty, korzystając z wiedzy i doświadczenia Pracowników oraz osiągnięć nauki i techniki.

Działając w sposób  zaangażowany społecznie i sprawnie łącząc tradycję z nowoczesnością, wyznaczamy własną drogę, którą konsekwentnie podążamy.

Dzięki umiejętności tworzenia wyjątkowych słodyczy i działaniom dobroczynnym potrafimy czynić prawdziwe dobro.

Wawel jest ukochaną marką Polaków
i jedną z najstarszych firm produkujących słodycze w Polsce. Od 1898 roku skutecznie łączymy moc tradycji z wyczuciem współczesnych gustów.

Chcemy, żebyś miał pewność, że gdy sięgasz po słodycze marki Wawel, otrzymujesz produkt najwyższej jakości. Dlatego wszystkie nasze produkty powstają z miłością i troską o najdrobniejsze szczegóły.
A przy tym są pyszne.

Jesteśmy dumni, że od tylu lat nasze wyroby wprawiają w dobry nastrój kolejne pokolenia Polaków. To dlatego stale poszerzamy ofertę, wychodząc naprzeciw nawet najbardziej wymagającym fanom słodkości. Ale Wawel to nie tylko produkty kultowe, tworzone w naszej firmie od dziesięcioleci – nieskrywaną miłością darzone są dziś także te słodycze, które stworzyliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Łączy je szczególne miejsce produkcji – wszystkie nasze wyroby powstają
w ultranowoczesnej fabryce pod Krakowem, w której codziennie, w magiczny sposób, uwodzi zmysłowy zapach czekolady.

W Wawelu wierzmy, że przyjemność, której źródłem są nasze wyroby, opracowane na bazie Dobrych Składników, może być impulsem do drobnych, dobrych uczynków, a wszystko w myśl zasady – czujesz się dobrze, czynisz dobrze! Bo kiedy mamy lepszy nastrój, wszystko wokół jest piękniejsze i jesteśmy bardziej skłonni czynić dobro. To takie proste!

Idea dobroczynności jest głęboko zakorzeniona w misji marki Wawel. Wierzymy, że w każdym z nas tkwi wewnętrzne dobro, które tylko czeka, aby je uwolnić. To dlatego od 2008 roku przy Wawelu działa Fundacja „Wawel z Rodziną”, która kontynuuje prowadzoną przez firmę działalność charytatywną. Sercem dobroczynnych praktyk naszej marki jest akcja „Z miłości do Radości” i jej druga edycja – „Serce Rośnie” – w ramach których Wawel uczy Polaków wrażliwości na otoczenie i udowadnia, że mądrze pomagać można każdego dnia.

Certyfikaty

Jakość i bezpieczeństwo wytwarzanych produktów są dla firmy Wawel najwyższym priorytetem. Zakład produkcyjny w Dobczycach spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa i jakości wymagane przy produkcji żywności.

Certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001

Międzynarodowa norma określająca wymagania, które powinien spełniać system zarządzania jakością w organizacji. Norma jest stosowana głównie w organizacjach, które chcą się wykazać zdolnością dostarczania w sposób ciągły wyrobów spełniających wymagania klienta. Do głównych wymagań normy ISO 9001 należą m.in.: wprowadzenie nadzoru nad dokumentacją i zapisami, zaangażowanie kierownictwa w budowanie systemu zarządzania jakością, usystematyzowanie zarządzania zasobami, ustanowienie procesów realizacji wyrobu, dokonywanie systematycznych pomiarów między innymi: zadowolenia klienta, wyrobów, procesów.

Pobierz certyfikat

Rainforest Alliance (czekolady premium)

Kakao z odpowiedzialnych, zrównoważonych upraw pozyskiwane bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz wyzysku ludzi zatrudnionych przy produkcji surowca.

Pobierz certyfikat

Certyfikat RSPO olej palmowy

Porozumienie dla zrównoważonej produkcji oleju palmowego

Olej palmowy z upraw nieprzyczyniających się do zubożenia wartości przyrodniczych i pozyskiwany z poszanowaniem prawa ludzi zamieszkujących tereny upraw palm olejowych.

Pobierz certyfikat

HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Point

System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli, zgodny z Codex Alimentarius, obejmujący rozwój, produkcję i sprzedaż wyrobów cukierniczych.

Pobierz certyfikat

IFS Food – International Food Standard

Międzynarodowy Standard Żywności

Pobierz certyfikat

BRC – British Retail Consortium

Międzynarodowy standard bezpieczeństwa żywności

Pobierz certyfikat

Certyfikat Kosher

Pobierz certyfikat

Certyfikat Halal

Pobierz certyfikat

Polityka spółki ws. jaj z chowu klatkowego

Pobierz dokument

Licencja V-Label

Pobierz dokument