Marka Wawel trzykrotnie nagrodzona w prestiżowym plebiscycie „Złoty Paragon 2022 – Nagroda Kupców Polskich”

Wawel po raz kolejny może pochwalić się sukcesem w konkursie „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”, w którym wybierane są produkty z sektora FMCG z największym udziałem sprzedaży na rynku. W tegorocznej edycji firma otrzymała nagrodę Lidera Sprzedaży oraz dwa wyróżnienia. Spośród 400 zgłoszonych produktów w 64 kategoriach, wybór detalistów padł na Michałki klasyczne, Czekoladę Gorzką Premium 90% oraz Królewskie Mleczko Waniliowe.

Michałki z Wawelu klasyczne 280 g, czyli kultowe słodycze pełne chrupiących orzeszków arachidowych, oblanych wykwintną czekoladą, które od lat podbijają serca konsumentów, okazały się niekwestionowanym liderem w kategorii „Produkty czekoladowe paczkowane”, zdobywając nagrodę “Złoty Paragon”. Czekolada Gorzka Premium 90% 100 g, która cechuje się wyrazistym, szlachetnym smakiem, uzyskanym dzięki wydłużonemu konszowaniu, otrzymała wyróżnienie w kategorii „Czekolady w tabliczkach”, natomiast delikatne waniliowe pianki, otulone czekoladą, czyli Królewskie Mleczko Waniliowe Wawel 340 g, zostały docenione w kategorii „Praliny i bombonierki”.

Bardzo cieszymy się, że produkty marki Wawel po raz kolejny spotkały się z uznaniem detalistów w Polsce. Ich wybory świadczą także o preferencjach konsumentów, którzy niemal każdego dnia podejmują decyzje zakupowe. Stale dokładamy starań, aby nasze wyroby odpowiadały na ich potrzeby, oferując im znane i lubiane smaki słodyczy z jak najkrótszą etykietą i Dobrymi Składnikami. Szczególną uwagę poświęcamy czekoladzie, która swój szlachetny i wyrazisty smak zawdzięcza długiemu, starannemu procesowi konszowania oraz wysokiej jakości ziarnom kakaowcamówi Dorota Piwowarska, Category Manager w Wawel S.A.

Konkurs „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” to jedno z najważniejszych wydarzeń rynku FMCG w Polsce. Plebiscyt organizowany jest od 2011 roku przez firmę Fischer Trading Group, wydawcę magazynu branżowego „Hurt i Detal”. Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w tegorocznej, 12. już edycji, odbyło się 26 maja w warszawskim Teatrze Kamienica, podczas Gali Liderów Rynku FMCG i Handlu.