Marka Wawel zaprasza do Bieganowa na obchody Dnia Czekolady!

Już w najbliższą sobotę (1 lipca) w Bieganowie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, organizowane w nawiązaniu do obchodzonego na początku lipca Światowego Dnia Czekolady.

Lokalny Dzień Czekolady przeznaczony będzie jednak nie tylko dla miłośników słodkości – będzie to doskonała okazja do uczczenia pamięci o Adamie Antonim Piaseckim, polskim cukierniku i współzałożycielu marki Wawel, który wychowywał się w bieganowskim dworku. Na uczestników czeka wiele atrakcji, w tym występy lokalnych artystów, warsztaty oraz konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też ciekawych aktywności dla najmłodszych. Start o 15:00 przed remizą w Bieganowie. Wstęp jest bezpłatny. Współorganizatorem wydarzenia jest marka Wawel.

Dzień Czekolady to świetna okazja do wspólnego celebrowania chwil relaksu i słodkiej przyjemności, a także uczczenia pamięci osób, które wniosły ogromny wkład w rozwój polskiego cukiernictwa. Taką osobą bez wątpienia był Adam Antoni Piasecki, który, dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu w produkcję wyrobów czekoladowych, zyskał przydomek „Król Czekolady”. Swoją pierwszą cukiernię założył w 1898 roku, dając tym samym początek wieloletniej tradycji marki Wawel, którą Polacy pokochali, i która pozostaje wierna jego recepturom oraz dbałości o wysoką jakość i dobre składniki swoich produktówpodkreśla Agnieszka Rybicka, młodszy menedżer ds. komunikacji w Dziale Komunikacji Marketingowej Wawel SA.

I dodaje: To między innymi dzięki ogromnej pasji Adama Piaseckiego i jego pragnieniu, aby firma dostarczała Polakom wyroby najwyższej jakości, klienci mogą wybierać spośród różnych wariantów czekolad Wawel, w tym naszych gorzkich czekolad z linii Premium z oryginalnymi dodatkami, które tworzą nietuzinkowe połączenia smakowe z wykwintną czekoladą Wawel.

Dzień Czekolady w Bieganowie już w sobotę!

Na uczestników Dnia Czekolady w Bieganowie czeka wiele atrakcji, w tym: występy lokalnych artystów i zespołów ludowych. Na scenie pojawią się m. in. panie z Kół Gospodyń Wiejskich „Skorkowianki”, „Cyganeczki” i „Cieślaneczki”, a także zespół „Moskorzewianie”. Wydarzenie będzie też doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności cukierniczych członkiń KGW, które będą mogły wziąć udział w zmaganiach kulinarnych na najsmaczniejsze ciasto czekoladowe.

Obchodom Dnia Czekolady będą też towarzyszyć warsztaty poświęcone historii bieganowskiego dworu, w którym wychował się Adam Antoni Piasecki, motywowi czekolady w literaturze oraz jej wykorzystywaniu w kosmetyce. Podczas imprezy zostaną również rozdane nagrody dla dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym. Na najmłodszych czekają także: grill, czekoladowa fontanna, wata cukrowa, popcorn oraz dmuchane zamki.