MPK i Wawel wspólnie świętują Dzień Dobrych Uczynków

Wzajemna życzliwość i uprzejmość, pomaganie przy wsiadaniu i wysiadaniu, ustępowanie miejsca tym, którzy tego potrzebują, dużo uśmiechu i… moc słodyczy – to wszystko dzięki MPK SA w Krakowie oraz firmie Wawel czeka na pasażerów w specjalnym tramwaju z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dobrych Uczynków. Ten wyjątkowy tramwaj wyjedzie na ulice Krakowa 20 maja (poniedziałek) o godz. 11.00 i będzie kursował wokół Plant do godz. 14.00.

Tramwaj wyruszy z zajezdni tramwajowej Podgórze punktualnie o godz. 11.00 i do centrum miasta pojedzie po trasie linii nr 78 (ul. Wadowicką, Kalwaryjską i Starowiślną). Następnie będzie kursował w centrum miasta przez pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańską, Straszewskiego, Dunajewskiego, Basztową i Westerplatte. Tramwaj zatrzyma się na wszystkich przystankach zgodnie z trasą, a każdy kto do niego wsiądzie na pewno tego nie pożałuje. W środku czekają słodycze, które natychmiast wprawiają w dobry nastrój, a oprócz tego będzie możliwość spotkania się i porozmawiania o wzajemnej życzliwości z popularną w Krakowie blogerką – Kamilą Mraz (Cammy) – oraz z Tomaszem Schimscheinerem, znanym aktorem i prezesem fundacji „Wawel z Rodziną”. Co więcej każdy, kto w tym tramwaju opowie o tym, jaki zrobił lub planuje zrobić dobry uczynek dla drugiej osoby, otrzyma naklejkę „Życzliwy Pasażer” oraz pyszne słodycze Wawel. Przejazd Tramwajem Dobrych Uczynków jest możliwy bez skasowania biletu.

Dzień Dobrych Uczynków to dobry pretekst do zastanowienia się nad tym, co oznacza dla nas czynienie dobra, okazuje się bowiem, że nie musi to być nic wielkiego.

– Jak wynika z badań marki Wawel drobne uczynki ze strony innych, które najczęściej dajemy i najczęściej otrzymujemy można zamknąć w „triadzie dobra”, na którą składają się: uśmiech, miłe słowo i miły gest. Pokazuje ona, jak niewiele trzeba nam i innym do tego, żebyśmy byli wobec siebie lepsi, życzliwsi, uważniejsi, dobrzy – mówi dr Tomasz Sobierajski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dlatego właśnie marka Wawel, wspólnie z MPK SA w Krakowie, już po raz drugi organizują przejazd tramwaju promującego dobre uczynki oraz wzajemną życzliwość i uprzejmość.