W Szkole Muzycznej I stopnia w Dobczycach odbył się inspirujący koncert – projekt współfinansowany przez markę Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną”

15 października, w Auli Widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach odbył się koncert finałowy projektu: „Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość”. Projekt konkursu został w całości sfinansowany przez markę Wawel i Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie”.

Czar muzyki klasycznej odkryty w ramach projektu dla dzieci i młodzieży

Szkoła Muzyczna I stopnia w Dobczycach została laureatem konkursu grantowego organizowanego przez Fundację „Wawel z Rodziną” w ramach akcji „Serce rośnie”. Z tej okazji 15 października odbył się znakomity Koncert finałowy projektu Klasyka (nie) klasycznie – muzyczne inspiracje w przyszłość pt. „Muzyczna Liga Kreatywności”, w wykonaniu młodych mieszkańców gminy Dobczyce.

Okazuje się, że muzyka klasyczna może stać się obiektem zainteresowań młodszego pokolenia, przynosić im radość poprzez pracę w grupie, a przy tym wpływać na świadomość w odbiorze sztuki i własny rozwój.

Projekt wpłynął na wyzwolenie kreatywności i poszerzenie umiejętności praktycznych, poprzez różnorodne warsztaty z artystami z Krakowa i ze środowiska lokalnego. Koncert z udziałem wykładowców, będący zwieńczeniem pracy, dał szansę młodym uczestnikom na podzielenie się efektami nabytych umiejętności przed najbliższymi, mieszkańcami gminy oraz partnerami wydarzenia.

Na scenie mogliśmy posłuchać improwizacji do filmu niemego, aranżacji jazzowych znanych utworów, filmu animowanego stworzonego za pomocą techniki poklatkowej, a także zobaczyć instrumenty, które można wykonać samemu w domu.

Projekt w całości został zrealizowany ze środków finansowych otrzymanych w ramach konkursu od Fundacji „Wawel z Rodziną”.
Łącznie do konkursu wpłynęło prawie 200 pomysłów na realizację nowoczesnych projektów edukacyjnych z całej Polski. Ze wszystkich zgłoszeń jury wybrało 30 najciekawszych. W sumie na realizację projektów Fundacja „Wawel z Rodziną” przeznaczyła kwotę 185 370 zł.

Fundacja „Wawel z Rodziną” w swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się także w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. W ubiegłym roku dzięki fundacji przekazano prawie 40 000 zł na sfinansowanie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z małopolskich szkół, a 10,5 ton słodyczy trafiło do domów dziecka w całej Polsce.