Wawel partnerem 23. Wigilii Jana Kościuszko dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Krakowie

15 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie już po raz 23. odbyła się Wigilia Jana Kościuszko dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących. Podczas spotkania, oprócz ciepłych posiłków rozdawane były także paczki dla osób ubogich. W świąteczną pomoc kolejny raz włączyła się firma Wawel przekazując 2 tony słodyczy, które znalazły się w zestawach wręczanych potrzebującym.

Wigilia Jana Kościuszko dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Krakowie odbywa się cyklicznie od 1996 roku unaoczniając skalę problemu ubóstwa, który często dotyczy osób starszych i samotnych. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest znany krakowski restaurator – Jan Kościuszko.

Podczas 23-ej edycji, która miała miejsce 15 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie, tysiące osób mogło poczuć atmosferę świątecznego ciepła i wzajemnego szacunku. Dzięki tegorocznej inicjatywie na krakowskim rynku rozdano kilkadziesiąt tysięcy ciepłych posiłków. Do potrzebujących trafiły także tradycyjnie paczki. W ramach partnerstwa kolejny raz słodycze do świątecznych zestawów przekazała firma Wawel.

Potrzebujący mieli także możliwość skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej w specjalnie przygotowanym Szpitalu Polowym. Inicjatywę wsparli dodatkowo krakowscy licealiści, którzy kilka tygodni przed rozpoczęciem wydarzenia prowadzili zbiórkę ciepłej odzieży w ramach „Podaruj Ciepło. Akcja Rękawiczka”. Tegoroczne spotkanie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, który osobiście otworzył wydarzenie.