Wawel przekazał słodycze do szpitala w Myślenicach

Firma Wawel wraz z Fundacją „Wawel z Rodziną”, w ramach podziękowania personelowi szpitala za pracę na rzecz pacjentów, przekazała paczki ze słodyczami do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Myślenicach.

Pragniemy podziękować pracownikom ochrony zdrowia za ich pracę, codzienne zaangażowanie i oddanie w niesieniu pomocy pacjentom oraz potrzebującym. W tej niezwykle trudnej sytuacji jesteśmy pod wielkim wrażeniem ich ogromnego zaangażowania i chcemy, by wiedzieli, że nie są sami. Mamy nadzieje, że słodkości pozwolą choć na chwilę oderwać się od trudów dnia codziennego i dodadzą im energii do dalszego działania – mówi Tomasz Schimscheiner, Prezes Fundacji Wawel z Rodziną.

Łącznie na ręce personelu Szpitala w Myślenicach trafiło ponad 1,5 tysiąca paczek z Karmelkami, Mieszanką Krakowską i batonów. W ostatnim tygodniu, firma Wawel wsparła także 2 szpitale w Krakowie, przekazując kilka tysięcy paczek z pralinami, krówkami, karmelkami. Do Szpitala Uniwersyteckiego oraz Szpitala im. Stefana Żeromskiego łącznie trafiło ponad 700 kg słodyczy. W tym tygodniu Wawel wsparł dodatkowo słodkościami także ośrodek kwarantanny w Krakowie.

#
Fundacja „Wawel z Rodziną” od 2008 roku aktywnie kontynuuje działalność dobroczynną firmy Wawel. W swoich działaniach wspiera inicjatywy poszerzające wiedzę, zdolności dzieci, tak, żeby było im łatwiej wejść w dorosłe życie. Aktywnie angażuje się w pomoc społeczną i edukacyjną oraz wspieranie polskich rodzin, osób i instytucji sprawujących opiekę zastępczą nad dziećmi. Fundacja aktywnie wspiera także świetlice środowiskowe. W 2018 roku uruchomiła innowacyjny program społeczny „Dobro od Dziecka”, który wspiera wychowawców w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.