100 lat Danusi i 100 lat niepodległości

W 2018 roku obchodzimy przynajmniej dwie wyjątkowe rocznice. To nie tylko stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 100 lat istnienia ponadczasowej czekoladki Danusia marki Wawel. Jej unikalną recepturę opracował równo 100 lat temu sam właściciel późniejszej fabryki, krakowski cukierki Adam Piasecki, a wszystko wskazuje na to, że inspiracją była… kobieta! Danusia przez ostatni wiek przeszła kilka zmian opakowania, ale do dziś niezmienny pozostaje jej klasyczny smak. W 2018 r. marka Wawel świętuje to wyjątkowe stulecie odświeżonym opakowaniem czekoladki i wprowadzeniem nowej wersji o smaku gorzkiej pomarańczy, otulonej wykwintną czekoladą Wawel.

Dwa wyjątkowe jubileusze 100-lecia

W całym kraju uroczyście świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak w tym roku możemy również świętować 100 lat prawdziwego klasyku wśród słodyczy – czekoladki Danusia marki Wawel. To klasyk z romantyczną historią w tle. Adam Piasecki, cukiernik i protoplasta firmy Wawel, stworzył ją ku czci swojej pracownicy o imieniu Danusia, w której zakochał się bez pamięci. Miasto huczało od plotek! Każdy chciał spróbować, jak smakuje słynna Danusia… Pyszna nadziewana czekoladka, niezmienna w smaku od 100 lat, skrywa w sobie czekoladowo-orzechowe wnętrze, otulone wykwintną czekoladą Wawel, ale teraz zyskała także nowe odświeżone opakowanie i, obok klasycznego, drugi wariant smakowy Danusia – Gorzka Pomarańcza.

Doskonała jakość i niepowtarzalny smak od 100 lat

Dziś kusi nie tylko niezwykła historia Danusi, ale także jej receptura. Czekoladka nie zawiera barwników i sztucznych aromatów dzięki pionierskiemu programowi Dobre Składniki. To gwarancja doskonałej jakości i dobrego smaku – bez zbędnych dodatków.

Świętowanie w klasycznym stylu

Jest tyle pomysłów na świętowanie Dnia Niepodległości, ilu Polaków – celebrujemy ten czas aktywnie i radośnie, podczas upamiętniających koncertów czy biegów. To także doskonała okazja, by zasmakować w oryginalnej czekoladce, produkowanej nieprzerwanie już przez 100 lat. Tego dnia smak Danusi z Wawelu będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Więcej informacji na temat historii czekoladki Danusia znajdziesz na:
https://www.wawel.com.pl/danusia/