Dobre praktyki firmy Wawel kolejny raz wyróżnione w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

28 marca Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”, którego celem jest wyróżnienie najlepszych przykładów działań z zakresu CSR oraz promowanie idei odpowiedzialnego biznesu. Wawel już od 2010 roku doceniany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za realizowanie godnych polecenia praktyk odpowiedzialnego biznesu.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” prezentuje najważniejsze działania polskich firm w zakresie CSR z 2018 roku. Publikacja wydawana jest cyklicznie od 2002 roku. Jej celem jest wyróżnienie dobrych praktyk z zakresu CSR oraz promowanie idei odpowiedzialnego biznesu. Wawel już od 2010 roku znajduje się w gronie firm, których dobre praktyki zostały zamieszczone przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej, 17 z kolei edycji Raportu, zostały docenione cztery praktyki prowadzone przez Wawel. W kategorii “Środowisko” doceniony został realizowany długofalowo program carpoolingu pracowniczego oraz ekologiczna rozbudowa zakładu produkcyjnego. Forum Odpowiedzialnego Biznesu doceniło także w kategorii “Zagadnienia Konsumenckie” program Dobre Składniki, jako długoletnią praktykę , który udowadnia, że nawet przy produkcji na szeroką skalę słodycze mogą mieć krótki skład i nie zawierać zbędnych dodatków. Z kolei w Kategorii “Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej” po raz kolejny przykładem był program społeczno-lojalnościowy Serce Rośnie. W ramach tej inicjatywy Wawel wsparł podopiecznych 5 organizacji charytatywnych biorących udział w programie, a dzięki zaangażowaniu konsumentów, firma przekazała na pomoc wybranym instytucjom w ramach obu edycji akcji już 2,6 mln złotych.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki” dostępny jest pod adresem: https://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2018/