Tramwaj Pełen Dobra już w piątek 18.05 przejedzie ulicami Krakowa z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dobrych Uczynków

19 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dobrych Uczynków. Jak go uczcić i świętować? Najlepiej z marką Wawel i słodyczami, któremają w sobie magiczną moc pomagania! Już w piątek 18 maja z tej okazji na ulice Krakowa wyjedzie wyjątkowa „ósemka” – Tramwaj Pełen Dobra. Na mieszkańców czekają niezwykłe niespodzianki. W tramwaju będzie można wziąć udział w akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie” organizowanej przez firmę Wawel i spróbować pysznych słodyczy. Przekonaj się, że dzięki codziennym drobnym gestom i uczynkom można zmieniać świat na lepsze! Współorganizatorem akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

Ruszaj z dobrem w miasto!

Już w piątek 18 maja – w czasie jednego z najpiękniejszych miesięcy w roku – można zrobić piękny i dobry uczynek, myśląc z życzliwością o drugim człowieku. Tego dnia ulicami Krakowa przejedzie nietypowy Tramwaj Pełen Dobra. Zasady są proste – dobre słodycze to moc endorfin, a dobre samopoczucie wyzwala w nas chęć czynienia dobra. To właśnie dlatego marka Wawel zapraszaja do wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Dnia Dobrych Uczynków. Na mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji, takich jak słodkości, vouchery do kina i do platformy filmowej. Przejażdżka wyjątkowym tramwajem to także idealna okazja do wzięcia udziału w akcji społeczno-konsumenckiej „Serce Rośnie” organizowanej przez firmę Wawel i tym samym do pomocy jednej z pięciu wybranych organizacji dobroczynnych biorących udział w programie. To niezwykle proste! Wystarczy zarejestrować się na www.sercerosnie.com.pl i wpisać kod z opakowań słodkości oznaczonych serduszkiem. Na każdego pasażera czekać będą hostessy, które wprowadza i objaśnią akcję, a także pomogą się w nią włączyć. Ponadto, przejazd tramwajem będą relacjonować popularne influencerki.

Niezwykły Tramwaj Pełen Dobra nr 8 wyruszy w podróż przez ulice w samym centrum Krakowa.
Trasa: Borek Fałęcki, Podgórze, Stare Miasto, Bronowice (tradycyjna trasa tramwaju nr 8).

Idea czynienia dobra jest wpisana w działania firmy Wawel

Tramwaj Pełen Dobra ma na celu nie tylko propagowanie idei czynienia dobra, zgodnej z hasłem marki Wawel „Czujesz się dobrze, czynisz dobrze”, ale także przypomnienie, że pomaganie może być codziennym prostym gestem, który daje obopólną przyjemność. Warto o tym pamiętać nie tylko w Ogólnopolski Dzień Dobrych Uczynków, ale i na co dzień.

Firma Wawel działalność dobroczynną rozpoczęła już na początku XX wieku, kiedy to część zysku ze sprzedaży czekolady Lotniczej przeznaczano na cele społeczne. Powołanie w 2008 roku Fundacji „Wawel z Rodziną”, która wspiera potrzebujące rodziny i udziela im pomocy społecznej, a także akcja „Serce Rośnie” to kontynuacja działalności charytatywnej marki.